optocoupler Broadcom HCPL-0611-500E with guaranteed AC DC performance across wide temperature range
Contact Now
Power Dissipation : 85mW
Output Current : 50mA
Low Level Delay Time : 25ns
High Level Delay Time : 20ns
Reverse Voltage : 5V
Voltage - Forward(Vf) : 1.5V
Voltage - Supply : 4.5V~5.5V
Forward Current(If) : 20mA
Operating Temperature : -40℃~+85℃
CMTI(kV/us) : 25kV/us
Number of Channels : 1
Input threshold current : 5mA
Isolation Voltage(Vrms) : 5kV
Input Type : DC
Description : 50mA 5V 1.5V 4.5V~5.5V DC SOP-8 Logic Output Optoisolators RoHS