Industrial Logic Optocoupler Broadcom HCPL-2631-500E Featuring High Speed and TTL Compatibility
Contact Now
Power Dissipation : 600mW
Output Current : 50mA
Low Level Delay Time : 75ns
High Level Delay Time : 75ns
Reverse Voltage : 5V
Voltage - Forward(Vf) : 1.5V
Voltage - Supply : 4.5V~5.5V
Forward Current(If) : 15mA
Operating Temperature : -40℃~+85℃
CMTI(kV/us) : 25kV/us
Number of Channels : 2
Input threshold current : 5mA
Isolation Voltage(Vrms) : 3.75kV
Input Type : DC
Description : 50mA 5V 1.5V 4.5V~5.5V DC SMD-8P Logic Output Optoisolators RoHS