digital isolation Broadcom ACPL M483 500E optocoupler with minimized propagation delay differences
Contact Now
Power Dissipation : 145mW
Output Current : 50mA
Low Level Delay Time : 120ns
High Level Delay Time : 120ns
Reverse Voltage : 5V
Voltage - Forward(Vf) : 1.7V
Voltage - Supply : 4.5V~30V
Forward Current(If) : 7mA
Operating Temperature : -40℃~+105℃
CMTI(kV/us) : 30kV/us
Number of Channels : 1
Input threshold current : 2.2mA
Isolation Voltage(Vrms) : 3.75kV
Input Type : DC
Description : 50mA 5V 1.7V 4.5V~30V DC SO-5 Logic Output Optoisolators RoHS