High Speed TTL Compatible Optocoupler Broadcom HCPL-0661-500E with Enhanced Common Mode Rejection
Contact Now
Power Dissipation : 85mW
Output Current : 50mA
Low Level Delay Time : 75ns
High Level Delay Time : 75ns
Reverse Voltage : 3V
Voltage - Forward(Vf) : 2.05V
Voltage - Supply : 4.5V~5.5V
Forward Current(If) : 20mA
Operating Temperature : -40℃~+85℃
CMTI(kV/us) : 25kV/us
Number of Channels : 1
Input threshold current : 5mA
Isolation Voltage(Vrms) : 567V
Input Type : DC
Description : 50mA 3V 2.05V 4.5V~5.5V DC SO-8 Logic Output Optoisolators RoHS