Surface mount miniature SO 5 package Broadcom HCPL M601 500E optocoupler for industrial applications
Contact Now
Power Dissipation : 85mW
Output Current : 50mA
Low Level Delay Time : 75ns
High Level Delay Time : 75ns
Reverse Voltage : 5V
Voltage - Forward(Vf) : 1.5V
Voltage - Supply : 4.5V~5.5V
Forward Current(If) : 20mA
Operating Temperature : -40℃~+85℃
CMTI(kV/us) : 5kV/us
Number of Channels : 1
Input threshold current : 15mA
Isolation Voltage(Vrms) : 3.75kV
Input Type : DC
Description : 50mA 5V 1.5V 4.5V~5.5V DC SOP-5 Logic Output Optoisolators RoHS