Contact Now
Power Dissipation : 87mW
Output Current : 50mA
Low Level Delay Time : 75ns
High Level Delay Time : 75ns
Input threshold current : 15mA
Reverse Voltage : 5V
Voltage - Forward(Vf) : 1.35V
Voltage - Supply : 2.7V~3.6V;4.5V~5.5V
Operating Temperature : -40℃~+85℃
CMTI(kV/us) : 5kV/us
Isolation Voltage(Vrms) : 3.75kV
Number of Channels : 1
Input Type : DC
Description : 50mA 5V 1.35V DC SOP-8 Logic Output Optoisolators RoHS